facebook

Příprava pokračuje

Datum: 19. květen 2021 Autor: fcdb.cz

FC Dolní Benešov - SFC Opava U19 4:1

Poprvé od 3. října 2020 se na domácím trávníku v Dolním Benešově představilo domácí „A“ mužstvo v přípravném utkání na nový ročník!!! V nečekaně dlouhé přestávce se už všichni hráči neskutečně těšili, až zase vyběhnou na nádherný zelený trávník! Soupeřem byli dorostenci SFC Opava – fotbalové naděje ligového celku. Domácím vyšel nástup. V 6. minutě využil chybu hostující obrany domácí Šindler a jako první se zapsal do střelecké listiny – 1:0. Hosté se dostali do první šance v 8. minutě, ale sólo Jaroška zlikvidoval skvělým zákrokem domácí gólman Thimel. V 11. minutě srazil střelu Býmy z brankové čáry na rohový kop Pejša. Po jeho rozehrání skončila hlavička Kubíka těsně vedle levé tyče branky hostů. V 15. minutě pálil z výhodně pozice znovu Jarošek těsně nad břevno. Ve 22. minutě rozehrál Skroch bleskový protiútok, který zakončil Kubík nechytatelnou střelou – 2:0. Ve 31. minutě si oba hráči vyměnili role. Kubík poslal nádhernou kolmicí do gólovky Skrocha a ten se nemýlil – 3:0.

Po akci Karčmáře měl na svých kopačkách znovu gólovku Skroch, ale trefil jenom tělo padajícího gólmana Šenvaldera… Do 2. poločasu poslali trenéři hostů West a Mikula další hráče z lavičky. Postupně střídali i domácí. Hra se vyrovnala a gólových šancí ubylo. V 56. minutě skončila ukázková akce Labudy se Skrochem na hrudi velké brankářské naděje SFC Michala Kubného (má už svou premiéru i v 1.fotbalové lize!!!). O gólovou radost připravil hosty skvělým zákrokem na brankové čáře Kubík! V 79. minutě si nerozuměl náš brankář s Hudečkem a hosté snížili vlastním gólem na – 3:1. Odpověď domácích na sebe nečekala dlouho. V 81. minutě založil ukázkový brejk Skroch a Labuda potvrdil své střelecké schopnosti. Proti jeho pumelici byl Kubný bez šance – 4:1. Domácí měli v samotném závěru ještě jednu gólovou příležitost, po akci Labudy však stačil brankář Kubný vyrazit dělovku Gebauera na rohový kop. Příprava domácích pokračuje už o tomto víkendu dalším utkáním v Dětmarovicích.

Sestava FC Dolní Benešov: Thimel (Vltavský), Kubík, Moravec, Mac, Rončka, Krejčí, Hudeček, Karčmář, Skroch, Šindler, Býma - střídali Gebauer, Labuda, Sobek, Foitzik

Sestava SFC Opava U19: Šenvalder, Hrbáč, Pejša, Hluchník, Kaluža ,Pecuch, Chládek, Jarošek, Stříbný, Vala, Kremr

Rozhodčí: Dedek