facebook

Domácí udělali pro vítězství maximum ….

Datum: 11. září 2020 Autor: fcdb.cz

FC Slovan Rosice - FC Dolní Benešov 2:0

Po nečekané porážce domácích v minulém kole proti Otrokovicím, udělali v dnešním zápase proti mužstvu ze dna tabulky maximum. Samotné utkání mnoho fotbalové krásy přítomným divákům nenabídlo, ti však přesto viděli několik strhujících momentů nejen ze strany hráčů obou celků, ale taky u „muže v černém“! V 10. minutě centroval Pazourek balón před branku soupeře, s hlavičkou Dobrovodského si skvěle poradil gólman Baránek. Z bleskového protiútoku pálil Pecuch těsně nad. Ve 25. minutě kopal Malata přímý kop z růžku pokutového území, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Ve 32. minutě přestřelil z dobré pozice Koláčný i ochranou síť za brankou… V závěrečných minutách první půle zahrozili hosté, v pokutovém území byl při střele doslova sestřelen Alhassan, ale pokutového kopu se hosté k údivu nejen jejich hráčů, ale i objektivních diváků dožadovali marně…!!! Do první šance po změně stran se dostal domácí Pazourek, ale jeho střelu z otočky pozorný Baránek v brance hostů vyrazil. Vedoucí gól hostů měl Skroch, který skvělý centr Karčmáře hlavičkoval k pravé tyči, ale Juran s její pomocí stačil konečky prstů vytlačit na rohový kop. V 72. minutě rozehrál akci domácích Černý, ve skrumáži před brankářem Baránkem propasírovali domácí balón na zadní tyč, kde pro nepokrytého Dobrovodského nebylo problémem ho poslat do branky hostů – 1:0!

Hosté vrhli síly na vyrovnání, ale v 78. minutě se dostal do super šance domácí Pazourek, který si však vylámal zuby na nevídaném zákroku brankáře Baránka. Hra hostů „vabank“ se jim nevyplatila v 83. minutě, kdy se kličkou zbavil svého strážce Fila a pojistil vedení svého mužstva na – 2:0! Další tutovku domácích zmařil fantastickým zákrokem na brankové čáře Alhassan v 86. minutě. V té poslední dnešního zápasu se dostali do šance hosté, ale před hlavičkujícím Labudou zahrál na hranici malého vápna rukou domácí obránce, věřte nebo ne, ale ani to neposoudil hlavní rozhodčí odpískáním penalty…

Hosté si tak dokonale vychutnali pocit křivdy z výkonu strážce pravidel a nemohlo je ani utěšit to, že na žluté karty vyhráli nad domácími vysokým poměrem 6:2!!! A k tomu už není třeba nic víc dodat…. I taková je ta nejkrásnější hra na světě, kterou je fotbal..

Sestava FC Slovan Rosice: Juran, Černý, Drbal, Vítámvás (62.Minárčík), Pazourek (86. Kršák), Koláčný(65.Fila), Malata (85.Kugler), Novák, Zezula, Selinger, Dobrovodský(74. Praks)

Sestava FC Dolní Benešov: Baránek, Romaněnko (76.Musila), Kubík, Alhassan, Moravec, Skroch (65.Dolba), Karčmář, Gebauer, Gorčica (56.Býma), Krejčí, Pecuch (73. Labuda)

Rozhodčí: Pochylý, Mrázek, Slováček
Delegát: Prokeš
Diváci: 250

Žluté karty: domácí: 45. Malata. 64. Selinger
                    hosté: 28. Pecuch, 43. Karčmář, 60. Skroch, 63. Kubík, Moravec, 70. Krejčí

Ohlasy po utkání:

Michal Kugler (trenér domácích): „Věděli jsme, že nás čeká fotbalový tým, který se snaží hrát otevřený fotbal. Má dobré hlavičkáře a velmi rychlou přechodovou fázi. V týdnu navíc posílil své řady, ale spoléhali jsme na to, že jim bude nějaký čas trvat, než se do systému hry zapracují. My jsme v minulém zápase doma selhali, dnes jsme do toho dali vice pracovitosti a bojovnosti. Proto máme z vítězství proti soupeři, který je kvalitní a jeho postavení v tabulce je zavádějící, velkou radost!"

Marcel Melecký (trenér hostů): „Nerad začínám hodnocení tím, že musím říct, že pan rozhodčí si dnes pískal to, co chtěl… Netvrdím, že nám prohrál zápas, ale když pomůže svým rozhodováním domácím v klíčových momentech, tak se jim hraje daleko lépe! Já už nechápu, za co se píská penalta!!! My máme problémy s koncovkou, góly nedáváme, a naopak krutě pykáme i za jedinou chybu v obraně, kterou jsme udělali i dnes, stejnou jako přes kopírák i v zápase proti Slovácku! První gól v naší síti rozhodnul o výsledku, pak už to byla z naší strany hra vabank, a tak jsme zase