facebook

Generálka na výbornou...nový ročník MSFL může začít!!!

Datum: 1. srpen 2020 Autor: fcdb.cz

FC Dolní Benešov - SK Dětmarovice 8:0

Stává se už nepsanou tradicí, že v generálce na zahájení nového ročníku jsou soupeřem domácích fotbalisté z Dětmarovic. Nikdy v minulosti však neměl průběh ani konečný výsledek takovou podobu jako v tomto dnešním měření sil. Následující informace jsou toho důkazem! Do první šance se dostali domácí už v 1. minutě, Labuda se však mezi tyče netrefil. V 10. minutě po přímém kopu Karčmáře šla hlavička Býmy těsně vedle pravé tyče. Vedoucí gól domácích měl na kopačkách Blahuta, po nádherném uvolněním Labudy však trefil jenom tělo padajícího gólmana hostů…. Do první gólovky se dostali hosté zásluhou krásného průniku Staška v 15. minutě, ale nevídaný zákrok domácího stopera Moravce ho o gólovou radost připravil! V 18. minutě se dostal k odraženému míči před domácí brankou Staško, ale jeho střela minula cíl! Ve 23. minutě kopal Karčmář z pravé strany rohový kop a nevídaná hlavička Kubíka vymetla levou šibenici zkamenělého gólmana hostů – 1:0.

Od tohoto okamžiku se průběh utkání neuvěřitelně změnil. Tady jsou důkazy! Ve 27. minutě si domácí zopakovali jako přes kopírák rohový kop, Karčmářův centr trefil Býma a bylo to 2:0. Hosté odpověděli ve 32. minutě útočnou akcí, která skončila rohovým kopem. Ten rozehrál Leibl, ale hlavička Johna orazítkovala jenom levou tyč domácí svatyně. Poslední čtvrthodinka prvního poločasu byla pro hosty zdrcující. Ve 36. minutě po dalším rohovém kopu Karčmáře zvýšil Býma stav na 3:0. O minutu později uvolnil Blahuta skvěle Pecucha, ten ale svůj blafák nepřetavil v další gól…. Ve 38. minutě stačil gólman hostů vyrazit konečky prstů nádhernou střelu Gebauera. Ve 40. minutě se Gebauer skvěle zbavil obránce Johna, ten ho však sestřelil a z nařízené penalty se Labuda nemýlil – 4:0. To ještě nebylo do konce poločasu všechno. Ve 43. minutě se prošel obranou hostů Dolba, na hlavičku hostujícího obránce si naběhl Musila a
nekompromisně napálil balón do branky hostů – 5:0!!!

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. V 51. minutě zastavil Býmu obránce John jenom za cenu faulu a nařízenou penaltu sám postižený bezpečně proměnil – 6:0. Útok za útokem se valil na branku hostů. V 55. minutě skončila střela Labudy jenom na boční síti. V 58. minutě rozehrál akci domácích Večerek, přes Labudu pokračoval v sólovém nájezdu na gólmana hostů Sýkoru Blahuta, ale svou střelou mu jenom málem vyrazil dech… Ojedinělou akci hostů zakončil v 60. minutě Václavek, Chvěja však u levé tyče jeho střelu bezpečně kryl. Na druhé straně byli domácí úspěšnější. V 63. minutě poslal skvělou kolmicí Gebauer do gólovky Labudu a ten potvrdil svou pověst kanonýra – 7:0. Ani v závěrečných minutách domácí své dnešní hosty nešetřili. V 85. minutě svou velkou šanci Foitzik nepřetavil v gólovou radost. Všechno si vak jmenovaný hráč vynahradil v 87. minutě, na hranici velkého vápna našel skvělým pasem nabíhajícího Karčmáře a jeho dělovka dala výsledku konečnou podobu – 8:0!!!

Generálka tak vyšla domácím skoro pohádkově, snad jim střelecký prach nezvlhne ani do premiéry MSFL v příštím týdnu na hřišti FC Hlučín!

Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Musila, Kubík, Moravec, Dolba, Karčmář,  Blahuta, Pecuch, Gebauer, Býma, Labuda – střídali Večerek, Večerek, Rychnovský, Foitzik,

Sestava SK Dětmarovice: Majerczyk, John Igbinoba, Hrtánek, Moskál, Leibl, Václavek, Řápek, Staško, Zach, Uher, Jež, Valoch, Ligocký, Sýkora

Rozhodčí: Dedek, Laštůvka, Kašpárek

Ohlasy po utkání:

Marcel Melecký (trenér domácích): „Po vítězství 8:0 se hodnotí zápas velmi dobře, ale na co musím upozornit je skutečnost, že se nám dnes mimořádně vydařily standardní situace, ze kterých jsme dali 4 góly. Podstatně však musíme zapracovat na tom, abychom dokázali proměnit naše vyložené příležitosti ze hry v gólový efekt. Pozitivní je taky to, že se nám už nikdo nezranil!"

Josef Jadrný (trenré hostů): „Výsledek dnešního utkání mi nic neříká. Soupeř prokázal své kvality. Daleko víc mě však znepokojuje zranění našich hráčů a bylo jasně vidět, že po jejich odstoupení ze hry naše kvalita šla dolů. Věřím, že zranění nebudou vážná!"