facebook

V přípravě máme první vítězství!

Datum: 25. červenec 2020 Autor: fcdb.cz

SK Moravan Oldřišov - FC Dolní Benešov 0:3

V dalším přípravném utkání hráli naši fotbalisté na hřišti ambiciózního mužstva Krajského přeboru MSKFS. Po úvodní oťukávané čtvrthodince se domácí dostali v 19. minutě ke střele, Fusek však brankáře Chvěju nepřekvapil. Hosté odpověděli rychlým protiútokem ve 22. minutě, Blahuta našel kolmým pasem nabíhajícího Pecucha, jeho dělovku stačil Hlaváček vyrazit na rohový kop! Ve 28. minutě rozebrala obranu domácích dvojice Býma, který patičkou naservíroval balón na Blahutu a proti jeho nevídané pumelici k levé tyči byl Hlaváček bez šance – 0:1.

Ve 31. minutě rozehrál Blahuta ukázkový brejk, Musila svým prudkým centrem přes celé vápno našel Býmu, který ale branku přestřelil! Gól by stejně neplatil, protože střelec byl v postavení mimo hru… Ve 34. minutě došlo k tomu, co ve fotbale neradi vidíme. Ve vzdušném souboji se tvrdě srazili Blahuta s brankářem Hlaváčkem, oba naštěstí po krátkém ošetření pokračovali dále ve hře!!! Hosté mohli pojistit své vedení ve 36. minutě, po centru Trajkowského lízla hlavička Blahuty levou tyč. Ve 41. minutě založili hosté ukázkový brejk. Gebauer poslal na zteč Býmu, ten milimetrovým pasem prodloužil na rozběhnutého Musilu a jeho nádherná dorážka skončila přesně v levé šibenici domácí svatyně – 0:2! O gólovou radost připravil ve 43. minutě domácího Pavlíčka skvělým zákrokem stoper Kubík.

Ve 47. minutě kopal Rubý přímý kop, hlavička Továrka však zasvištěla jenom nad břevnem. V 67. minutě se dostal do gólové pozice Kubalák, ale Chvěja jeho střelu přilepil bezpečně do svých rukavic. Konečnou podobu výsledku dal v 79. minutě po faulu na Vitáska proměněnou penaltou Blahuta – 0:3! Do konce hry se už na výsledku nic nezměnilo.

Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Večerek, Kubík, Moravec, Musila, Karčmář, Gebauer, Trajkowski, Pecuch, Blahuta, Býma, Musila – střídali Romaněnko, Rychnovský, Foitzik, Dolba, Vitásek

Sestava SK Moravan Oldřišov: Hlaváček, Fusek, Mezera, Hartman, Brunclík, Továrek, Pavlíček, Bořucký, Rubý, Bolacký, Kubalák – střídali Janík, Továrek, Kryštof

Rozhodči: Dedek, Šafrán, Schneider

Ohlasy po utkání:

Daniel Hartoš (trenér domácích): „Utkání ukázalo, že náš dnešní soupeř je výkonnostně výš o dvě třídy. My jsme zahájili přípravu tuto středu, a to se na hřišti ukázalo. V 1. poločase nás hosté přehrávali ve všech směrech, konečný výsledek je pro nás ještě milosrdný, myslím si, že to byl dobrý přípravný zápas pro obě strany a myslím si, že pro obě mužstva splnil tento přípravný zápas svůj účel!"

Marcel Melecký (trenér hostů): „Ve svém hodnocení nešetřím kritikou. Dnešní výkon mužstva se mi vůbec nelíbil. Bylo to utrpené vítězství, hráli jsme bez pohybu, řada nepřesných přihrávek se nejvíc projevila po změně stran, na takový výkon musíme co nejrychleji zapomenou!"