facebook

Příprava pokračuje zatím bez omezení!

Datum: 24. červenec 2020 Autor: fcdb.cz

FC Dolní Benešov - SFC Opava B 2:3

V dalším přípravném utkání se odehrál souboj zástupců našeho kraje v soutěžích MSFL a Divize. Bez zajímavosti není to, že na hosty rezervy SFC Opava se přijel podívat i celý realizační tým ligového celku – Kováč, Smejkal a Hampel! Jak uvidíte, bylo se na co dívat. Vstup do utkání vyšel lépe domácím. V 6. minutě kopal Trajkowski rohový kop, Labuda prodloužil hlavičkou na Romaněnka a ten se nemýlil – 1:0. Od další pohromy zachránila v 9. minutě hosty znovu po rohovém kopu a hlavičce Romaněnka pravá tyč. Třináctá minuta mohla být pro hosty osudná, ale bleskový brejk Blahuta – Pecuch – Musila se v gólovou radost neproměnil. Ve 23. minutě nestačila obrana hostů zastavit pronikajícího Trajkowského, ten poslal z pravé strany nadýchaný centr na nabíhajícího Labudu a proti jeho hlavičce byl brankář Šidlák bez šance – 2:0. Hosté poprvé ohrozili branku domácích ve 24. minutě, přízemní střelu Janjuše však brankář Baránek u pravé tyče skvělým zákrokem kryl. Ve 28. minutě si brankář Šidlák skvěle poradil se sólovým nájezdem Musily, ten ve stoprocentní gólovce trefil jenom jeho padající tělo… Do největší gólové šance se dostali hosté ve 37. minutě. Z oblouku velkého vápna kopal Pikul přímý kop, ale Baránek jeho střelu do pravé šibenice vyrazil na rohový kop!

Do 2. poločasu nastoupila v družstvu domácích nová sestava. A obraz hry se výrazně změnil. Hosté dostávali obranu domácích pod tlak. Ve 49. minutě ještě hlavička Pikula těsně minula pravou šibenici domácí svatyně. V 55. minutě se už hosté radovali. Prudký, přízemní centr Pikula podél celé branky napálil neobsazený Janjuš nekompromisně za záda bezmocného Baránka a vrátil hosty do zápasu – 2:1. Domácí si ještě vysvětlovali, kdo udělal takovou chybu a jejich další hrubku celé obrany v 58. minutě potrestal Darmovzal vyrovnávacím gólem – 2:2. Na takový vývoj hry už domácí nenašli odpověď. Dokonalý obrat výsledku nenechal na sebe dlouho čekat. V 66. minutě posunuli hosté ukazatelem skóre na – 2:3, střelcem gólu byl Veselý!!! Už o minutu později zachránila domácí od další gólové pohromy pravá tyč po střele Darmovzala. V 77. minutě svitla domácím naděje na vyrovnání, Býma se probil celou hostující obranou, prodloužil balón na nabíhajícího Musilu, toho však zradila střelecká muška!

Do konce hry se už diváci dalšího gólu nedočkali, a tak se po nevídaném obratu hry z vítězství radovali hosté!

Ohlasy po utkání:

Marcel Melecký (trenér domácích): „V 1. poločase jsme si vyzkoušeli hru v postavení 3 – 5 – 2 a viděli jste, že to nebylo špatné. Vytvořili jsme si ještě řadu gólových šancí mimo těch proměněných. Ve 2. poločase jsme dali šanci dalším mladým hráčům, ti nás vůbec ve hře nepřesvědčili, po hrubých chybách jsme si zápas vlastně prohráli sami!"

Lukáš Černín (trenér hostů): „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V 1. poločase ukázali domácí svou kvalitu, měli ještě i další možnosti na góly. V dalším průběhu se projevila naše větší rozehranost a po přestávce i fyzická kondice. Je to přípravný zápas, který ukazuje klady i zápory, výsledku by možná slušela remíza, ale na druhé straně každé vítězství potěší!"

Sestava FC Dolní Benešov: Baránek, Kubík, Moravec, Romaněnko, Musila, Karčmář, Gebauer, Trajkowski, Pecuch, Labuda, Blahuta – střídali Býma, Skroch, Rychnovský, Večerek, Jaroš, Foitzik, Jaroň, Hanus, Hommes

Sestava SFC Opava „B“: Šidlák, Tománek, Jelínek, Vrána, Celta, Nelson, Košacký, Janjuš, Pikul, Rataj, Karcmarz –střídali Němeček, Darmovzal, Dušek, Kuzník, Veselý, Souček, Rychlý, Socha, Kuzník, Veselý

Rozhodčí: Matějek, Lastůvka, Jurajda