facebook

Áčko začalo přípravu prohrou...

Datum: 11. červenec 2020 Autor: fcdb.cz

FC Dolní Benešov - 1. BFK Frýdlant nad Ostavicí 1:2

Předpověď počasí se naplnila. Od úvodního hvizdu se hrálo za stálého deště. Do první gólové šance se dostali hosté už ve 2. minutě, ale brankář Baránek skvělým zákrokem Kučeru o gólovou radost připravil! Domácí mohli jít do vedení ve 13. minutě, Hericha však ve stoprocentní šanci zradila střelecká muška. Gólem neskončila ani další šance domácích ve 21. minutě. Trajkowski našel nabíhajícího Romaněnka, jeho hlavičku však Jež udržel na brankové čáře. Ve 30. minutě rozehráli domácí nádhernou útočnou akci, kterou neomylně zakončil Musila – 1:0. Hosté zvýšili útočné obrátky. Stoprocentní gólovku na vyrovnání měli ve 35. minutě, Staněk nevídanou kolmicí „nabil“ Soukupovi, ten však branku neskutečně přestřelil…. Z vyrovnávacího gólu se hosté neradovali ani ve 42. minutě. Po přímém kopu Wludyky domácí gólman Baránek parádním zákrokem lapil střelu Schäfnera! Do 2. poločasu poslali domácí na trávník
jinou sestavu. Ve 47. minutě skončil Býma ve vápně po zákroku hostujícího obránce na zemi, ale penaltu reklamoval marně… V 55. minutě se Baránek znovu zaskvěl výtečným zákrokem, střelu Wludyky vyrazil na rohový kop! Vyrovnávacím gólem neskončily ani další pokusy hostů v 61. minutě pálil vysoko nad Wludyka, v 71. minutě vychytal Baránek Švrčka. V 72. minutě však Velička potrestal chybnou rozehrávku domácí obrany a srovnal stav utkání na – 1:1. Hosté ještě více přitlačili na domácí obranu. V 81. minutě se po jejím dalším zaváhání radovali z druhého gólu, šťastným střelce byl Schäfner – 1:2. Domácí se v závěrečných minutách snažili alespoň o vyrovnání nepříznivého stavu. Nejblíže k tomu měli v 83. minutě, dělovku Hommese však stačil střídající gólman Prepsl vykopnout z brankové čáry do bezpečí!

Sestava FC Dolní Benešov: 1. poločas Baránek, Skroch, Romaněnko, Kubík, Herich, Jaroš, Musila, Trajkowski, Karčmář, Blahuta, Labuda – 2. poločas, Baránek, Dolba, Rychnovský, Romaněnko, Foitzik, Večerek, Karčmář, Hanus, Pecuch, Býma, Hommes

Sestava 1. BFK Frýdlant nas Ostravicí: Jež, Staněk, Střižík, Wludyka, Juříček, Soukup, Švrček, Schäfner, Kučera, Dvořák, Velička – střídali Prepsl, Wozniak, Marek, Svatonský, Marek, Miler

Rozhodčí: Dedek

Ohlasy po utkání:

Marcel Melecký (trenér domácích): „V tomto týdnu jsme zahájili přípravu. V kádru se objevilo mnoho nových tváří. Dali jsme příležitost ke hře všem. Projevila se nesehranost, dobré momenty se střídaly i s těmi méně vydařenými. Porazili jsme se sami hrubými, osobními chybami ve 2. poločase, které zkušený soupeř dokázal stoprocentně využít. Jak se říká, chybami se člověk učí – jedeme dál!"

Martin Šrámek (trenér hostů): „Na to, že příprava všech mužstev začíná jsme viděli zajímavé utkání. Hrálo se v těžkých podmínkách za stálého deště na výtečně připraveném trávníku ve svižném tempu. Po přestávce se nám podařilo otočit výsledek v náš prospěch, z toho máme proti kvalitnímu soupeři radost. Věřím však, že Benešov bude mít úspěšnější sezónu než tu loňskou, a to mu jako jeden z hráčů který tu v minulosti hrál z celého srdce přeji!"