facebook

O vítězi rozhodla až penalta v poslední minutě!

Datum: 19. červen 2020 Autor: fcdb.cz

FC Odra Petřkovice - FC Dolní Benešov 1:0

Závěrečné utkání tohoto turnaje dostalo ještě jeden mimořádný význam. Stalo se pro hráče ODRY Radima Baránka posledním v tomto dresu, protože se od nového ročníku vrací po několika letém působení do svých rodných Kravař! Pro oba tradiční soupeře to byl navíc definitivní, poslední zápas tohoto letošního zvláštního ročníku 2019/2020 a současně další možnost pro přípravu nového, nadcházejícího ročníku 2020/2021. Vstup do zápasu měli lepší hosté. V 9. minutě založil útočnou akci Pecuch, střelou zakončil Gebauer, ale ta minula cíl. V 15. minutě útočil znovu Pecuch, našel centrem Gebauera ten přiťuknul Labudovi, ale jeho volej skončil nad břevnem. Gólem neskončila ani střela Trajkowského z přímého kopu v 17. minutě. Ve 24. minutě měli hosté největší šanci, Gebauer poslal kolmicí do gólovky Labudu, ten přeloboval vybíhajícího gólmana, ale i jeho branku….

Domácí poprvé ohrozili střelou branku hostů až ve 27. minutě, jedovka Strakoše však Baránka nepřekvapila. Blízko gólu byli domácí ve 32. minutě. Ptáček J. se probil celou obranou, našel nabíhajícího Moučku, ale jeho střela se mezi tyče nevešla! Ve 42. minutě hlavičkoval Labuda po centru Moravce, ale těsně nad břevno. Do 2. poločasu poslali trenéři do hry další hráče. V 50. minutě vyšel hostům brejk, Karčmář „nabil“ Býmovi, jeho střelu však tělem před brankou zablokoval Strakoš. V 55. minutě zradila střelecké muška v gólové pozici Neumanna. Z protiútoku stačil Lapeš vyrazit dělovku Býmy na rohový kop. V 63. minutě už diváci jásali, ale Walla svým „padajícím listem“ přehodil brankáře Baránka i jeho svatyni…. Domácí se neradovali z gólu ani v 67. minutě, centr Neumanna hlavičkoval Tilkeridis mimo pravou šibenici. V 80. minutě připravil o gólovou radost obětavým zákrokem na brankové čáře Býma Tilkiridise. Zápas směřoval k penaltovém rozstřelu, na ukazateli naskočila 90. minuta. Souboj hráčů u rohového praporku posoudili asistent a hlavní rozhodčí k údivu hostů ne jako odkop na polovinu domácích, ale jako přímý kop před branku hostů….

Po jeho rozehrání došlo ke kontaktu hráče hostů Šimíčka s domácím útočníkem v rohu „velkého vápna“ po kterém ukázal rozhodčí na značku pokutového kopu!!! Neumann se nemýlil a dal výsledku konečnou podobu – 1:0…

Sestava FK Odra Petřkovice: Lapeš, Walla, Honiš, Praus, Strakoš, Neumann, Baránek, Ptáček L., Moučka, Darmovzal, Ptáček J. – střídali Žídek, Vavřík, Tilkeridis, Vyklický

Sestava FC Dolní Benešov: Baránek, Večerek, Romaněnko, Moravec, Skroch, Gaži, Karčmář, Trajkowski, Gebauer, Labuda, Pecuch – střídali Býma, Gomola, Foitzik, Dolba, Jež, Rychnovský, Šimíček, Ognjanov

Rozhodčí: Kotala, Matějek, Dudek

Ohlasy po utkání:

Lubomír Adler (trenér FC Odra Petřkovice): „Z naší strany to byla v 1. poločase absolutní bída. Byli jsme pomalí, nedůrazní, neaktivní. Ve 2. poločase se hra přece jen zlepšila, myslím si, že vítězství je asi zasloužené, ale z přísné penalty je to kruté… Jsem rád, že jsme to přechodné období zvládli, teď už se musíme soustředit na nový ročník!"

Martin Štverka (trenér FC Dolní Benešov): „Myslím si, že jsme odehráli velmi dobré utkání, které jsme nakonec ztratili v poslední minutě „hloupým“ gólem. Jestli penalta byla, nebo ne je v kompetenci rozhodčího. Odehráli jsme vydařené utkání, příležitost ke hře dostali všichni hráči. Je vidět, že Benešov je na pevných základech, máme s čím pracovat a pokud hráči budou dále makat s takovou chutí a elánem tak se máme v novém ročníku na co těšit. Snad se k nám přikloní i trošička fotbalového štěstí a do Benešova se vrátí i radost z výher!"