facebook

Derby v rámci turnaje MSFL SEVER COVID-19 ovládl Hlučín

Datum: 13. červen 2020 Autor: fcdb.cz

FC Dolní Benešov - FC Hlučín 0:2

Každé utkání těchto dvou tradičních soupeřů se těší mimořádné pozornosti. Nejinak tomu bylo i tentokrát. V pátečním podvečeru si našlo cestu na stadión domácích mnoho příznivců obou táborů. Trenéři dali možnost mnoha novým tvářím v sestavách. Hráči se po návratu dostávají zvolna do tempa, stejně to v dnešním zápase lze říct i o „mužích v černém“. Než zaujali hráči na trávníku svá postavení a taky diváci v hledišti tak přišel první výrazný moment, který nemálo ovlivnil další vývoj utkání. První souboj před domácí brankou ve 3. minutě posoudil hlavní rozhodčí k jejich údivu i údivu v hledišti odpískáním pokutového kopu…. Takový dar se neodmítá a Pyclík otevřel skóre – 0:1!

Z tohoto direktu se domácí zvedali těžko. Hrálo se od šestnáctky po šestnáctku, gólových šancí bylo jako šafránu. Hlučínští mohli své vedení pojistit dalším gólem ve 34. minutě. Pyclík se dostal ve svém sólu až před domácího gólmana, blafákem si ho položil, ale prázdnou branku pak neuvěřitelně přestřelil!!! Ve 37. minutě bylo před domácí brankou rušno. Dělovku Padycha stačil brankář Ognjanov ještě vyrazit, ale proti dorážce Kundrátka P. ze silně zavánějícího, neodpískaného ofsajdu byl už bezmocný – 0:2.

Do 2. poločasu dostali příležitost ke hře další hráči. Ve 47. minutě nestačila obrana hostů zastavit průnik Pecucha, jeho nádherná, táhlá střela však zasvištěla těsně nad břevnem. Domácí se neradovali z gólu ani v 54. minutě, na střelu Karčmáře brankář hostů nedoskočil, ale ta jen o „chlup“ minula levou tyč… V 63. minutě rozehrál Trajkowski parádně rohový kop, volej Gebauera se však ani tentokrát mezi tyče nevešel! V 69. minutě mohli hosté své vedení pojistit. Rubý se proháčkoval celou obranou, jeho přízemní centr prošel podél celé branky a Musilovy scházel jenom krok k dalšímu gólu. V 74. minutě znovu Rubý poslal kolmici na nabíhajícího Krejčího, ale toho zradila střelecká muška…. Do konce zápasu se už na výsledku nic nezměnilo.

Sestava FC Dolní Benešov: Ognjanov, Večerek, Romaněnko, Dolba, Skroch, Karčmář, Jež, Gebauer, Trajkowski, Pecuch, Labuda – střídali Gomola, Foitzik, Rychnovský, Býma, Herich, Sebrala

Sestava FC Hlučín: Kolenko, Wolf, Heiník, Mac, Kundrátek P., Hudeczek, Dydowicz, Opatřil, Pyclík, Padych, Rubý – střídali Massianec, Štefek, Krejčí, Vengřínek, Dostál, Holzer, Musila, Kundrátek L., Walder, Buchvaldek

Rozhodčí: Dudek, Kaloč, Lukašík

Ohlasy po utkání:

Martin Štverka (trenér FC Dolní Benešov): „Hráli jsme to, na co v této fázi přípravy máme. Bylo to naše druhé utkání po dlouhé pauze, příležitost dostali další hráči z kádru a je vidět, že máme s čím a na čem pracovat. Utkání navíc ovlivnila zbytečná penalta už ve 3. minutě, nebudu polemizovat o tom, jestli byla nebo ne. My musíme tvrdě pracovat dál, co mi dnes hodně chybělo, bylo to, že jsme nedali ani jeden gól. Z porážky neděláme tragédii, vím co nás v přípravě čeká dál!"

Roman West (trenér FC Hlučín): „My jsme hráli ve středu zápas v Bohumíně, vyhráli jsme 4:0 a jak se ukázalo v tomto teplém počasí nám rychle ubývaly síly. V naší hře byla spousta chyb a málo pohybu. Myslím si, že potenciál mužstva je daleko lepší, než tady dnes hráči předvedli. Ale za vítězství jsme samozřejmě rádi!"