facebook

Favorit doma nezaváhal!

Datum: 7. březen 2020 Autor: fcdb.cz

MFK Frýdek-Místek -  FC Dolní Benešov 3:1

Všichni, kdo sledují fotbal ví, že zápasy i vysokého favorita proti poslednímu celku tabulky nebývají snadnou záležitostí. Domácí, kteří patří k jednomu z velkých favoritů na vítěze MSFL sehráli takové utkání právě dnes. Hrálo se na umělce. Po počátečním oťukávání přišla první vyložená šance domácích. Ve14. minutě zahrával Skwarczek přímý kop, ale fantastický zákrok gólmana Ognjanova připravil o gólovou radost Raaba. V 17. minutě ukázal Varadi svou kvalitu, po bleskovém průniku dal neomylně přihrávku „pod sebe“ a Hykel se jako první zapsal do střelecké listiny – 1:0. Ve 25. minutě znovu Varadi poslal do gólovky Kišku, ale Ognjanov gólové nebezpečí skvělým zákrokem zažehnal. Domácí byli blízko gólu ve 43. minutě, ale Kiška z malého vápna branku netrefil. Ve 45. minutě svitla naděje hostům, Trajkovski rozehrál parádně přímý kop, brankář Zouhar však jeho střelu udržel na své hrudi.

První gólovku měl po změně stran znovu Kiška, jeho střela však v 50. minutě cíl nenašla. V 59. minutě Varadi potvrdil své kvality a jako na stříbrném podnosu naservíroval balón na nabíhajícího Raaba a bylo to – 2:0. Hosté však odpověděli sympaticky. V 67. minutě stačil gólman domácích vyrazit střelu Labudy před sebe, ale důrazná dorážka Skrocha vrátila hosty do zápasu – 2:1. Bohužel radost hostů měla jepičí život. V 68. minutě se po rozehrání hry dostal do brejku Kiška a jeho centr podél celé branky napálil do sítě Raab – 3:1. Na kopačky domácích se vrátil klid. Z gólu se však už neradovali. Naopak v 74. minutě stačil brankář Zouhar udržet nebezpečnou střelu Foitzika ve svých rukavicích. V 80. minutě se domácí gólman jen díval jak „padající list“ Labudy skončil na horní síti….

Výsledek se už do konce hry nezměnil, gólem neskončilo ani sólo Fulneka v 88. minutě zápasu. Domácí si tak připsali na své konto další vítězství a od 1. místa v tabulce je dělí už jenom dva body. Hosté svůj sympatický výkon mohou potvrdit u v příštím kole, kdy na svém hřišti přivítají fotbalisty Uherského Brodu!

Sestava MFK Frýdek-Místek: Zouhar, Kebísek (82. Hammer), Literák, Hykel, Kiška (76. Fulnek), Varadi, Raab, Žák (66. Hurta), Bzirský (86. Šohaj), Skwarczek, Drozd

Sestava FC Dolní Benešov: Ognjanov. Skroch, Moravec, Haas, Večerek, Dolba, Karčmář, Trajkovski (73. Foitzik), Jež (86. Rychnovský), Gomola, Labuda

Rozhodčí: Slabý, Křepský, Řezníček
Delegát: Křižák
Diváci: 339

Žluté karty: domácí: 39. Žák
                    hosté: 40. Haas

Ohlasy po utkání:

Michal Hubník (trenér MFK Frýdek-Místek): „První mistrovský zápas na jaře jsme chtěli zvládnout, pochopitelně vyhrát. To se podařilo, nebylo to snadné, hrálo se na umělce. Kluci to však zvládli i po taktické stránce. Zkomplikovali jsme si to laciným gólem, který jsme dostali, naštěstí jsme se rychle vrátili k dvougólovému vedení. Škoda dalších nevyužitých šancí, na tom musíme v týdnu tvrdě zapracovat!"

Martin Štverka (trenér FC Dolní Benešov): „Hráli jsme proti jednomu z favoritů celé MSFL. Výsledek vypadá jednoznačně, ale my můžeme litovat toho, že jsme po našem gólu neudrželi nadějný stav a brzy dostali třetí gól, který domácí definitivně uklidnil. Tvoříme nové mužstvo, myslím si, že se dá na tom stavět. Domácí mohou vděčit za vítězství především skvělému výkonu Adama Varadiho, který má lví podíl na dvou gólech. My hráče jeho kvalit a zkušeností nemáme, ale kluci prokázali, že v dalších zápasech proti soupeřům, kteří určitě nedosahují kvalit domácích nejsme bez šancí. Navíc už můžeme počítat v příštím týdnu s návratem dalších zraněných hráčů a věřit v bodový zisk!"