facebook

Generálka s Bílovcem nerozhodně...

Datum: 2. březen 2020 Autor: fcdb.cz

FK Bílovec - FC Dolní Benešov 1:1

Až v posledním týdnu zimní přípravy dala o sobě vědět „Paní zima“. V pátek jsme viděli v Dolním Benešově první sníh, a tak se plánované utkání na přírodním trávníku v Dolním Benešově – Zábřehu nakonec hrálo na umělce v Bílovci! Domácí, vedoucí celek Krajského přeboru MS KFS, byl soupeřem našeho celku v generálce na úvodní start MSFL. Utkání se hrálo za silného větru a hráči obou celků tak měli jednoho soupeře navíc! Po počátečním oťukávání se dostal do první gólové šance v 18. minutě Večerek, ale jeho střela se podél celé branky mezi tyče nedostala. Ve 22. minutě založil rychlý brejk Dolba, ve vápně našel nabíhajícího Ježe, jeho pohotová střela však minula cíl. Domácí odpověděli ve 33. minutě bleskovým útokem Mozola, na jeho kolmici si naběhl Pavlík, ale v koncovce ho zradila střelecká muška. Do největší šance se dostali domácí ve 38. minutě, ale Limanovský prázdnou branku netrefil…. Do konce 1. poločasu diváci gól neviděli.

Nástup do druhé půle vyšel hostům Ve 47. minutě se proháčkoval domácí obranou Býma, ale jeho „šajtle“ olízla jenom levou tyč. Ve 49. minutě poslal Dolba prudký, přízemní centr z pravé strany do „ohně“, ale ani Býma ani Labuda
na balón nedoskočili! V 52. minutě se radovali z vedoucího gólu hosté. Trajkovski poslal do šance Býmu, ten se nádhernou kličkou zbavil obránce a jeho levačka našla neomylně pravý dolní kout branky – 0:1. V 60.minutě kopal Trajkovski rohový kop, ale ani Moravec ani Romaněnko se však z gólu neradovali. Z protiútoku domácích vyrobili hosté v 61. minutě kiks v rozehrávce a pro zkušeného Mozola nebyl problém poslat balón za záda bezmocného Ognjanova - 1:1! Domácí mohli jít do vedení v 70. minutě, Mozol poslal do gólovky Střelce, ale Ognjanov fantastickým zákrokem gólovou hrozbu odvrátil. Z gólu se neradovali ani hosté, v 82. minutě si přilepil gólman Jašek střelu Labudy po akci Foitzika na svou hruď. Poslední gólovku měli hosté po rohovém kopu v 90. minutě, tak však zůstala bez gólového efektu.

Generálka na start jarní části MSFL tak skončila remízou. Úvodní zápas MSFL
hraje Dolní Benešov v neděli 8. března 2020 v 10.15 hodin na hřišti ve Frýdku-Místku.

Sestava FK Bílovec: Jaška, Dub, Dresler, Bednář, Černín, Pavlík, Limanovský, Mozol, Fiala, Střelec, Dluhoš - střídali Socha, Padušák, Mikuš,

Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja D., Dolba, Moravec, Haas, Večerek, Skroch, Gebauer, Karčmář, Trajkovski, Gomola, Býma – střídali Ognjanov, Jež, Romaněnko, Foitzik, Labuda

Rozhodčí: Laštuvka, Wawrzyk

dolní benešov autotip-halfar trojek a.s.

Copyright 2015 - 2020 FC Dolní Benešov - fcdb.cz Všechna práva vyhrazena // webdesign