facebook

Dolní Benešov zbytečně ztratil další dva body!

Datum: 9. listopad 2019 Autor: fcdb.cz

FC Dolní Benešov - MFK Frýdek-Místek 1:1

V posledním podzimním utkání na domácím trávníku přivítali Dolnobenešovští jednoho z vážných kandidátů postupu z MSFL fotbalisty Frýdku-Místku. Právě s tímto soupeřem prohráli domácí na jaře vysoko 6:0! Vizitku favorita však v dnešním utkání hosté nepotvrdili. Naopak domácí byli blízko k druhému podzimnímu vítězství! Posuďte sami. Hosté měli optickou převahu, ale gólových šancí měli poskrovnu. V 1. poločase stojí za zmínku jenom střela Šumského v 11. minutě, přímý kop Hýbla ve 22. minutě a jedovka Mikulenky ve 24. minutě. Domácí gólman Chvěja si však s těmito pokusy hravě poradil. Za to, že poločas skončil bez branek vděčí hosté brankáři Bártovi, který skvělými zákroky připravil o gólovou radost domácího Gomolu ve 22. minutě a Býmu ve 36. minutě.
 
Zápas se dostal do „varu“ až po hodině hry. V 61. minutě reklamovali hosté hraní rukou domácího hráče, hra však pokračovala a akce byla zakončena v 62. minutě gólem Teplého – 0:1. Než se domácí z tohoto direktu vzpamatovali, mohli hosté své vedení pojistit. V 63. minutě založili hosté bleskový brejk. Akci Hykela se Šumským zakončil Teplý, ale prázdnou branku domácích neskutečně přestřelil…. Hosté se z druhého gólu neradovali ani v 67. minutě, Chvěja si parádním zákrokem poradil s přímým kopem Šumského. V následujících minutách se však domácí nadechli k nevídanému zvratu ve vývoji zápasu. V 77. minutě vyhrál Gomola před brankou hostů hlavičkový souboj, ale Labuda pálil z vyložené pozice nad! V 80. minutě však příznivci domácích jásali. Haas rozehrál nádherně přímý kop a Gomola nedal Bártovi žádnou šanci – 1:1!
 
Obrana hostů byla v závěrečné desetiminutovce v jednom ohni. Vítězný gól měl na svých kopačkách domácí kanonýr Labuda, ale v 89. minutě ho ve vyložené šanci zradila střelecká muška!
 
Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Skroch, Romaněnko, Moravec, Haas, Karčmář, Trajkovski (75. Baránek), Zajíček (65. Labuda), Pecuch (91. Spruch), Gomola, Býma (86. Foitzik)
 
Sestava MFK Frýdek-Místek: Bárta, Kebísek (45. Šohaj), Kaizar, Bialek, Hýbl, Ožvolda, Mikulenka (46. Varadi), Skwarczek, Hykel (67. Visič), Šumský, Teplý
 
Rozhodčí: Petr, Vojáček, Slabý
Delegát: Mudra
Diváci: 240
 
Žluté karty: domácí: 67. Skroch, 85. Labuda
                    hosté: bez karet
 
 
Ohlasy po utkání:
 
Martin Štverka (trenér FC Dolní Benešov): „Myslím si, že jsme dnes zase ztratili zbytečně tři body. Byl to těžký zápas proti kvalitnímu soupeři. Bohužel desetiminutovka ve 2. poločase rozhodla, dostali jsme zbytečný gól a měli jsme takovou hluchou pasáž. Nedokážeme dát góly z našich vyložených šancí, ty jsme měli už v 1. poločase a teď i v závěru. Kluky však musím pochválit, podali velmi dobrý výkon, máme na čem stavět a věřím, že to přinese úspěchy!"
 
Martin Pulpit (trenér MFK Frýdek-Místek): „Sehráli jsme podobné utkání jako před týdnem se Zlínem. Hrajeme na jednu branku s velkým množstvím šancí, ale bez gólového efektu. Po zaváhání našeho brankáře došlo k nezaslouženému vyrovnání ze strany domácích!"
 
FOTOGALERIE
 

armatury-group dolní benešov autotip-halfar trojek a.s.

Copyright 2015 - 2018 FC Dolní Benešov - fcdb.cz Všechna práva vyhrazena // webdesign