facebook

Utkání zůstalo nakonec bez vítěze….

Datum: 24. srpen 2019 Autor: fcdb.cz

FC Dolní Benešov - FK Blansko 1:1

Informace z dnešního utkání začíná netradičně. Běží 90. minuta hry. Po zákroku na domácího kapitána zůstává píšťalka rozhodčího němá, nabídnutou šanci dokonale využívá Sedlo a je vyrovnáno – 1:1!!! Vidina prvního vítězství domácích se rozplývá jako pára nad hrncem…. Co tomu předcházelo? Od první minuty dokazovali hosté, že jsou zdatným nováčkem MSFL. V 8. minutě vyrazil Chvěja přímý kop Urbančoka na rohový kop. Domácí gólman se zaskvěl ve 12. minutě po dělovce Sedla. V 15. minutě vyšel domácím bleskový brejk, Blahutovu střelu brankář Doležal vyrazil, ale proti dorážce Pecucha byl bezmocný – 1:0!

V 19. minutě mohli domácí své vedení pojistit, po rohovém kopu Karčmáře však hlavička Rychnovského minula cíl. Vyrovnání měl na svých kopačkách v 19. minutě Štrombach, jeho tečovaná střela však skončila na břevně! Ve 26. minutě udržel Chvěja čisté konto po pumelici Přerovského. Mezi tyče branky domácích neskončila ani tutovka Urbančoka ve 29. minutě. Z gólu se hosté neradovali ani ve 36. minutě, Chvěja vyrazil dělovku Štrombacha a Urbančok z „pětky“ branku neuvěřitelně přestřelil!

Ve 2. poločase se zápas postupně měnil na souboj hostů s domácím gólmanem. Ve 47. minutě sebral nevídaným zákrokem Chvěja balón přímo z kopaček Kopičára. V 51. minutě stačil Chvěja s pomocí spoluhráče Pecucha zablokovat „jedovku“ Žáka. V 57. minutě už hosté jásali, ale střela Schwendta skončila jenom na boční síti. V 61. minutě připravil Chvěja o gólovou radost Štrombacha. Hosté se díky výtečnému Chvějovi neradovali z gólu ani po akci Přerovského a Štrombacha. Když domácí přežili tuto smršť a vidina prvního vítězství nabývala konkrétní podobu přišla osudná 90. minuta a bylo po nadějích - 1:1….

Po výkonu, který však hosté na trávníku předvedli má však i zisk bodu svou nespornou cenu!

Branky: 15' Pecuch - 90' Sedlo

Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Romaněnko. Rychnovský, Moravec, Haas, Karčmář, Blahuta (83. Gomola), Gebauer (81. Foitzik), Pecuch (62. Behan), Býma, Labuda (74. Baránek)

Sestava FK Blansko: Doležal, Sedlo, Huška, Štrbák, Šulek, Přerovský (83. Tulaydan), Paděra (46. Kopičár), Žák (81. Fabuš), Urbančok (46. Schwendt), Buchta, Štrombach

Ohlasy po utkání:

Zbyněk Zbořil (trenér FK Blansko): „Po prvních deseti minutách jsme si mysleli, že to půjde samo. Po gólu domácích jsme vypadli z tempa, první poločas byl naprosto vyrovnaný. Ve 2. poločase jsme trošku přitopili pod kotlem, byli jsme lepší, ale z domácího gólmana jsme jenom udělali „muže zápasu“. Nakonec jsme i v deseti dokázali vyrovnat, bod beru s pokorou, o tom, že jsme dnes nedokázali vyhrát rozhodly neproměněné šance kolem šedesáté minuty díky gólmanovi Chvějovi“!"

Dominik Kroupa (trenér FC Dolní Benešov): „Po takovém závěru se mi těžko hledají slova. Soupeř byl v celém utkání lepším týmem, vytvořil si spoustu gólových příležitostí. Nás držel svým výkonem brankář Chvěja, který chytil nejméně pět tutovek. Vítězství bylo sice blízko, ale i ten získaný bod má svou cenu!"