facebook

V MOL CUPU postupují a dále hrají hosté!

Datum: 27. červenec 2019 Autor: fcdb.cz

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - FC Dolní Benešov 0:2

V předkole Poháru MOL CUP se domácí, stříbrný celek loňského ročníku divize „E“, netajil před utkáním postupovými ambicemi. Utkání těchto soupeřů vždy nepostrádalo „emotivní náboj“ a to se potvrdilo i tentokrát! V sestavě hostů se ve své premiéře objevil brankář Lasák a od první minuty hry se nenudil. V 5. minutě si poradil se střelou Svatonského a v 10. minutě ho nepřekonal ani Šigut. Hosté odpověděli ve 13. minutě střelou Haase, brankář Hajdušek vykopnutím balónu z brankové čáry založil brejk, který však Velička nepřetavil v gól! Do listiny střelců se poprvé zapsal hostující Býma, který vyhrál v 16. minutě souboj se stoperem Hrdličkou a v koncovce nezaváhal – 0:1.

Domácí přidali výrazně na důrazu a z osobních soubojů sršely jiskry. Ve 21. minutě založil brejk Šigut, Wludyka však z velkého vápna branku přestřelil. Ve 26. minutě odvrátil gólové nebezpečí skvělý zákrok stopera Moravce, který si poradil se Šigutem. Ve 30. minutě už diváci jásali nad gólem, ale Lasák fantastickým zákrokem zlikvidoval sólo Wludyky zakončené hlavičkou Kučery. Hosté mohli své vedení pojistit ve 38. minutě, Rubý výtečně rozehrál rohový kop, ale střela Romaněnka orazítkovala jenom levou tyč. Čisté konto udržel hostující gólman Lasák i ve 41. minutě, když si akrobatickým zákrokem poradil se střelou Kučery.

Fotbal bavil diváky i po změně stran. V 52. minutě pálil Blahuta, odražený balón od předstopera Staňka napálil Haas, ale mezi tyče se netrefil. V 54. minutě znovu čaroval Lasák, který přímo z kopaček sebral ve vyložené pozici balón Kučerovi. V 55. minutě zasvištěla pumelice Veličky podél celé branky hostů do autu. Skóre se měnilo v 58. minutě. Býma vyhrál hlavičkový souboj a Baránek fantastickou střelou vymetl pavučiny v pravé šibenici – 0:2! Na tento úder už domácí nenašli síly na zvrat. Naopak hosté rozehráli další šance, ale bez gólového zakončení. V 68. minutě nabil Baránek Býmovi, ten však neskutečně netrefil prázdnou branku!!! V 71. minutě skončil balón v domácí brance, akci Pecucha a Baránka zakončil Býma, ale o gólovou radost ho připravil praporek AR 1… Svou skvělou premiéru mezi tyčemi v brance hostů potvrdil Lasák parádním zákrokem v 76. minutě, když o gólovou radost připravil kanonýra Hanuse po jeho dělovce z přímého kopu! Hosté ještě rozehráli pohledné, útočné akce v 78. minutě však zradila střelecká muška Rubého a v 81. minutě vyrazil brankář Hajdušek střelu Skrocha na rohový kop. Poslední šanci domácích alespoň na čestný gól pak nevyužil v 87. minutě Švancer, jeho střela minula cíl.

Po závěrečném hvizdu se tak z vítězství a postupu do 1. kola MOL Cupu radovali hosté. V tom změří síly s vítězem utkání Hlubina – Heřmanice.

Branky: 16' Býma, 58' Baránek

Sestava 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí: Hajdušek, Marek (78. Indra), Hrdlička, Svatonský, Švancer, Wludyka, Kučera, Staněk, Šigut (66. Hanus), Velička, Šafner

Sestava FC Dolní Benešov: Lasák, Karčmář, Romaněnko, Moravec, Haas, Pecuch, Gebauer, Blahuta (74. Foitzik) , Rubý, Baránek (80. Skroch), Býma (Labuda)

Rozhodčí: Černoevič, Mankovecký, Krupa