facebook

Tradice zůstala zachována!

Datum: 15. červen 2019 Autor: fcdb.cz

FC Dolní Benešov - SK Jiskra Rýmařov 1:3
Do posledního kola nastupovala mužstva v rozdílném rozpoložení. Domácí si už v minulém kole zajistili setrvání i v dalším ročníku MSFL, hosté se naopak s touto soutěží loučí i v případě dnešního vítězství. Ale jedna skutečnost zůstala zachována. Rýmařovští si do Benešova jezdí pro body. Ani dnes tuto tradici neporušili! V první půlhodině zápasu se mnoho gólových příležitostí neurodilo. V 6. minutě Rubý svým padajícím listem brankáře Kameníka nepřekvapil. V 10. minutě si Kameník poradil se střelou Strakoše a v 17. minutě ho nepřekonal ani Adamík. Ve 33.minutě kopali hosté rohový kop a hlavičku Ondruška srazil domácí kapitán Moravec do vlastní branky – 0:1…..
 
Hosté se však ze svého vedení dlouho neradovali. Domácí kanonýr Labuda využil zaváhání hostující obrany a na jeho „dloubák“ byl Kameník krátký – 1:1. Kdo čekal, že ve 2. poločase přidají domácí další góly, ten se mýlil. Naopak! Hru postupně ovládli hosté a na výsledku se to projevilo. V 52. minutě měli domácí ještě šanci jít do vedení, ale po kolmici Labudy stačil Kameník vyrazit dělovku Býmy na rohový kop. Na druhé straně si Chvěja výtečně poradil se střelou Šupáka. V 71. minutě šli hosté do vedení po nádherné střele Tilkeridise – 1:2. Vedoucí gól hosté „zapili v pitné přestávce“ a výsledek se dostavil! Než stačili domácí po znovu zahájené hře zformovat své řady, využil Šupák díru v obraně a své sólo zakončil neomylně – 1:3!!! Z
 
tohoto šoku se už domácí nedostali. V 77. minutě se ještě nádherně prošel obranou hostů Baránek, ale jeho střelu stačil Kolísek srazit na rohový kop. Hosté tak dohráli svůj poslední zápas v MSFL v pohodě a prodloužili svou vítěznou tradici – do Benešova si prostě jezdíme pro body! 
 
Branky: 38' Labuda - 33' Moravec (vlastní), 71' Tilkeridis, 73' Šupák
 
Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Strakoš, Rychnovský, Moravec, Haas, Karčmář, Adamík, Rubý (76. Gebauer), Baránek, Labuda (62. Blahuta), Pecuch (46. Býma)
 
Sestava SK Jiskra Rýmařov: Kameník, Kundrátek P., Kocúr, Kolísek, Hleba (81. Furik D.), Kundrátek L., Furik M., Furik J. (58. Tilkeridis), Navrátil, Šupák (73. Koždoň), Ondruška
 
Rozhodčí: Vejtasa, Mikyska, Černoevič
Delegát: Vlčnovský
Diváci: 105 
 
Žluté karty: domácí: 65. Baránek, 80. Rychnovský
                    hosté: 90. Kundrátek P.
 
Ohlasy po utkání:
 
Michal Spruch (trenér FC Dolní Benešov): „Bylo to klasické utkání, kde hosté ještě bojovali o případnou, teoretickou záchranu. Do zápasu toho dali víc než my, byli bojovnější, důraznější a dokázali svoje šance přetavit v góly. My jsme si mnoho šancí nevytvořili, náš výkon byl doslova mdlý. A já jsem tímto zápasem skončil svou činnost u „A“ mužstva!"
 
Milan Furik (trenér SK Jiskra Rýmařov): „Hrálo se v náročných podmínkách. Jsem rád, že jsme i dnes potvrdili naši vítěznou šňůru zápasů, škoda, že nepřišla alespoň o dvě kola dřív. Bohužel se soutěží se loučíme, ale věřím, že se za rok do MSFL vrátíme a budeme silnější!"
 
FOTOGALERIE

armatury-group dolní benešov autotip-halfar trojek a.s.

Copyright 2015 - 2018 FC Dolní Benešov - fcdb.cz Všechna práva vyhrazena // webdesign