facebook

Moravskoslezská liga v Dolním Benešově zůstává!

Datum: 8. červen 2019 Autor: fcdb.cz

SFK Vrchovina -  FC Dolní Benešov 0:0

Na trávníku stadiónu v Novém Městě se odehrálo jedno z klíčových utkání, od kterého se očekávalo výrazné vyjasnění v sestupovém pásmu letošního ročníku MSFL. Domácí k němu nastupovali s jasným cílem. Vítězství a plný bodový zisk byl předpokladem k udržení MSFL i pro příští ročník. Od úvodního hvizdu začala nefalšovaná, fotbalová bitva. V 9. minutě už ochozy domácích jásaly, ale brankář Chvěja připravil fantastickým zákrokem o gólovou radost Matulku. Hosté poprvé ohrozili domácí branku ve 14. minutě, střela Rubého se však mezi tyče nevešla.
 
Ani v 17. minutě se domácí z vedoucího gólu neradovali, Pecuch obětavým skluzem zablokoval střelu Zbytovského. Další průběh hry ovlivnila 21. minuta. Brankář Kolář zahrál nedovoleně rukou mimo pokutové území a za zmaření zjevné brankové příležitosti nemohlo následovat nic jiného než jeho vyloučení….. Jak to však nejednou ve fotbale bývá hosté „přesilovku“ nevyužili, a naopak domácí tento fakt vyburcoval do maximálních obrátek! Ve 32. minutě odvrátil gólovou pohromu Haas po střele Michala Skalníka. Ve 35. minutě se znovu zaskvěl brankář hostů Chvěja, který si poradil s dělovkou Zbytovského. Na druhé straně minula cíl pohotová střela Býmy ve 38. minutě.
 
Po změně stran si domácí vypracovali několik „tutovek“, ale kýženého gólu se nedočkali. V 56. minutě pálil z otočky Duba – branku netrefil. V 60. minutě se střela Zbytovského z přímého kopu odrazila od zdi na kopačky M.Skalníka, jeho dorážka zasvištěla kolem pravé tyče. V 64. minutě zachránil domácí od pohromy střídající brankář Šmída, který si poradil s „blafákem“ hostujícího kanonýra Labudy. Své vyložené střelecké pokusy „zazdili“ v 77. minutě Svoboda a v 82. minutě M. Skalník a tak se po závěrečném hvizdu naděje na vytoužené vítězství a účast v příštím ročníku MSFL rozplynula jako pára …..
 
Sestava SFK Vrchovina: Kolář, Vašíček, Vícha (67. Svoboda), Baletka, Smetana, Skalník M., Michal (23. Šmída), Zbytovský, Matulka (46. Duba), Skalník K., Vopršal
 
Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Romaněnko, Strakoš, Moravec, Haas, Karčmář, Adamík (67. Blahuta), Rubý, Pecuch, Labuda (90. Skroch), Býma (59. Baránek)
 
Rozhodčí: Zaoral, Denev, Kneisl
Delegát: Vidlák
Diváci: 294 diváků
 
Žluté karty: domácí: 81. Skalník K.
                    hosté: 45. Býma, 47. Pecuch, 70. Romaněnko
 
Červené karty: domácí: 21. Kolář
 
Ohlasy po utkání:
 
Richard Zeman (trenér SFK Vrchovina): „Na to, že naši hráči hráli od 20. minuty o deseti, podali obdivuhodný výkon. Soupeře přehráli, vypracovali si dostatek příležitosti, abychom ten zápas vyhráli, bohužel to bylo o tom gólu, který jsme nedali, a proto to skončilo tak jak skončilo!"
 
Michal Spruch (trenér FC Dolní Benešov): „Zápas se odehrával ve velmi bojovném duchu. Domácí ho potřebovali vyhrát, šli za vítězstvím, ale neměli štěstí v koncovce. Naše mužstvo soustředěným a bojovným výkonem vydřelo remízu, zachránili jsme si třetí ligu, to byl náš cíl. Co se bude dít v klubu dále to se uvidí!"
 
FOTOGALERIE

armatury-group dolní benešov autotip-halfar trojek a.s.

Copyright 2015 - 2018 FC Dolní Benešov - fcdb.cz Všechna práva vyhrazena // webdesign