facebook

V derby se nakonec body dělily…...!

Datum: 19. duben 2019 Autor: fcdb.cz

FC Odra Petřkovice - FC Dolní Benešov 2:2

Všichni aktéři dnešního „derby“ utkání měli nepochybně ještě v paměti přesvědčivé vítězství domácích v Dolním Benešově v podzimním zápase. Ale jak to ve fotbale chodí, každý zápas je jiný a o tom se favorizovaní domácí přesvědčili na vlastní kůži. Jak se dnešní souboj vyvíjel, je zřejmé z níže uvedených informací. První varování přežil domácí favorit v 5. minutě, po centru Rubého orazítkovala střela Adamíka jenom břevno! V 7. minutě založil Baránek brejkovou akci, ale Ptáček se mezi tyče netrefil. Ve 12. minutě poprvé jásali hosté. Blahuta prošel nádherně obranou domácích a nadýchaný centr poslal Adamík nekompromisní hlavičkou do pravé šibenice – 0:1. Vyrovnání měl na kopačkách ve 20. minutě Szotkowski, ale Moravec svým tělem zakryl míč na brankové čáře! Ve 23. minutě kopal přímý kop Adamík, Ognjanov byl na místě, podobně jako Chvěja po střele Baránka z přímého kopu ve 25. minutě! Ve 32. minutě zaváhala obrana hostů s odkopem po autovém vhazování a Baránek nedal Chvějovi v brance žádnou šanci – 1:1. Domácí měli další gólovou šanci ve 38. minutě, ale hlavičku Szotkowského si Chvěja přilepil na svoje rukavice.
 
Po prvním poločase odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu. Příznivci domácích už jásali v 55. minutě, ale Chvěja svým tělem připravil o gólovou radost Ptáčka. Nedáš – dostane znovu platilo. V 59. minutě zahrával Rubý rohový kop, našel nabíhajícího Adamíka a po jeho nechytatelné hlavičce šli hosté do vedení – 1:2! Domácí tento nepříznivý stav viditelně poznamenal jejich další hru. V 83. minutě děkovali paní štěstěně, že po přímém kopu Moravce střela Labudy těsně minula levou tyč u překonaného Ognjanova. Vyrovnávacím gólem neskončila ani hlavička Honiše v 87. minutě hry. O vítězství se však připravili hosté sami až v nastavené hře. Po zákroku brankáře Chvěji na pronikajícího hráče domácích se kopal v 93. minutě pokutový kop a Baránek se nemýlil – 2:2.
 
Po závěrečném hvizdu se hosté v odvetě za podzimní porážku neradovali, naopak domácím spadl bod do „klína“ se kterým už ani největší optimisté nepočítali ……………
 
Branky: 32' a 90+3'(pen.) Baranek - 12' a 59' Adamík
 
Sestava FC Odra Petřkovice: Ognjanov, Velner, Honiš, Plesník, Sporysz, Neuman (70. Moučka), Baranek, Tomšů, Tobiáš (58. Mládek), Szotkowski, Ptáček (63. Kania)
 
Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Karčmář, Romaněnko, Moravec, Haas, Skroch, Adamík (77. Baránek), Rubý, Blahuta, Býma (62. Labuda), Pecuch – Foitzk, Rychnovský, Gross
 
Rozhodčí: Denev, Machač, Bureš
Delegát:Wilczek
Diváci: 491 
 
Žluté karty: domácí: 48. Tomšů, 82. Baranek
                    hosté: 78. Karčmář
 
Ohlasy po utkání:
 
David Levčík (trenér FC Odra Petřkovice): „Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Nechtěli jsme obdržet první gól, nakonec jsme ho dostali. Podařilo se nám sice vyrovnat, ale ve druhém poločase jsme znovu inkasovali. Dneska jsme nehráli vůbec dobře a radost můžeme mít jenom z toho, že jsme v nastaveném čase získali alespoň bod!"
 
Marcel Melecký (trenér FC Dolní Benešov): „Dnešní zápas jsme si neuvěřitelným závěrem prodrbali sami. Kluci celý zápas dřeli, podali výborný výkon, bylo to derby, jak má být a my pak zasloužené vítězství promarníme nevídanou chybou a místo zisku tří bodů máme hubenou remízu. To nás bude ještě dlouho mrzet !!!"
 
FOTOGALERIE

armatury-group dolní benešov autotip-halfar trojek a.s.

Copyright 2015 - 2018 FC Dolní Benešov - fcdb.cz Všechna práva vyhrazena // webdesign