facebook

Start fotbalového jara se kvapem blíží!

Datum: 2. březen 2019 Autor: fcdb.cz

SFC Opava "B" - FC Dolní Benešov 2:2

V závěru týdne začalo meteorologické jaro, kvapem se taky už blíží start fotbalového jara. Na umělce v Kylešovicích došlo k zajímavému přípravnému utkání dvou zástupců našeho regionu v soutěžích fotbalové Moravy. Po závěrečném hvizdu lze tento souboj označit jako zápas dvou rozdílných poločasů. To dokumentují následující informace o průběhu hry. První poločas patřil hostům. Už v 8. minutě se Vyklický v brance zapotil po střelách Strakoše, Labudy a Haase. Čisté konto však uhájil. V 19. minutě však neměl sebemenší šanci po kolmici Rubého a dělovce Býmy – 0:1.

Ve 22. minutě snad očima vytlačil balón nad břevno po „padajícím listu“ od Rubého. Ve 28. minutě si domácí gólman skvěle poradil se sólem Labudy! Znovu si však „zalovil“ ve své síti v 31. minutě po lišácky zahraném rohovém kopu, Pecuch nabil Rubému a na ukazateli skóre naskočil stav – 0:2. Skóre se nezměnilo ani ve 35. minutě po přímém kopu Rubého si Vyklický přilepil na své rukavice pumelici Pecucha, ani ve 38. minutě, když bleskový brejk hostů po ose Rubý – Býma zakončil v plném běhu Labuda střelou nad břevno!!! Domácí si své gólové příležitosti vytvořili až v samotném závěru poločasu. Ve 41. minutě vypálil Swiech brankář Chvěja stačil střelu vyrazit a na své hrudi udržel i dorážku Kuzníka. Čisté konto udržel i ve 45. minutě po opakovaných střelách Swiecha a Součka.

Do 2. poločasu promíchali trenéři obou mužstev sestavy. A jak je patrné obraz hry se výrazně změnil. Ve 47. minutě našel Souček skvělým centrem na zadní tyči nabíhajícího Bergra a ten se nemýlil – 1:2. Domácí kontaktní gól pořádně nabudil! V 56. minutě se pohotová střela Součka mezi tyče nevešla. V 58. minutě čaroval mezi tyčemi brankář Chvěja po ostřelování Radičem, Součkem a Sochou! Chvěja pak o gólovou radost připravil v 65. minutě Součka i Stoška. V 68. minutě však střela Darmovzala nečekaně zaplachtila a bylo vyrovnáno – 2:2. V závěrečné čtvrthodince se obě mužstva snažila o své vítězství. Hostující Rubý v 72. minutě překonal Huba nádhernou střelou z přímého kopu, o gólovou radost ho však připravila píšťalka rozhodčího, který viděl nedovolený zákrok před brankou ve skrumáži……

Gólem neskončil ani průnik Moce v 79. minutě, s jeho střelou si Hub poradil. Když na druhé straně stačil Chvěja v 84. minutě zázračně udržet balón na brankové čáře po střelách Součka a Bergra, tak se už na výsledku nic nezměnilo! Na oba dnešní soupeře tak už v příštím týdnu čeká jen generálka a následný start mistrovské soutěže 16. března 2019!

Sestava SFC Opava „B“: Vyklický, Musila, Radič, Swiech, Večerek, Darmovzal, Souček, Rychlý, Socha, Kuzník, Veselý – střídali Berger, Dybal, Helebrand, Stoček, Štefka, Hub

Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Strakoš, Novák, Moravec, Haas, Karčmář, Gebauer, Rubý, Býma, Pecuch, Labuda – střídali Baránek A., Blahuta, Moc, Skroch Daniel

Rozhodčí: Neděla, Bukovský, Mikošek

armatury-group dolní benešov autotip-halfar trojek a.s.

Copyright 2015 - 2018 FC Dolní Benešov - fcdb.cz Všechna práva vyhrazena // webdesign