facebook

Podzimní vítězné loučení domácích!

Datum: 10. listopad 2018 Autor: fcdb.cz

FC Dolní Benešov - MFK Frýdek-Místek 2:0

Po několikaleté odmlce přivítali fotbalisté domácího klubu v posledním podzimním utkání MSFL svého soupeře z Frýdku-Místku! Především pro domácí mělo utkání mimořádný význam. Od první minuty tak šli domácí za svým cílem! První gólovou šanci měl na kopačkách Řezníček, ale branku v 9. minutě z dobré pozice přestřelil. V 11. minutě stačil hostující stoper Literák zablokovat střelu Býmy. Po čtvrthodině se neuvěřitelně prolomila obranná hráz hostů. V 16. minutě zahrál Rubý fantasticky přímý kop na přední tyč a dezorientovaná obrana v čele s gólmanem Mrozkem nevěřila, že balón skončil v síti – 1:0. To ale nebylo pro hosty všechno. V 18. minutě potrestal jejich chybu v rozehrávce na půlící čáře Rubý, kolmým pasem poslal na zteč Labudu a ten chladnokrevným blafákem nedal Mrozkovi sebemenší šanci – 2:0!!! Hosté se z této nečekané „katastrofy“ dostávali velmi těžce. Domácí branku téměř do poločasu neohrozili. Naopak ve 36. minutě děkovali skvělému Mrozkovi za likvidaci dělovky Haase. V poločasové přestávce to v kabině hostů doslova vřelo….

Ani ve 2. poločase se hosté do vyložené gólové šance nedostávali. Jejich řídké pokusy však s přehledem likvidoval gólman domácích Bolek. Svůj druhý gól měl na kopačkách kanonýr domácích Labuda, jeho střela po akci Pecucha s Gebauerem v 63. minutě však „olízla“ jenom levou tyč už překonaného Mrozka! Z gólu se neradoval v 69. minutě ani Strakoš, Mrozek jeho jedovku vyrazil tělem do bezpečí. V závěrečných minutách se hosté ještě pokusili o zvrat nepříznivého stavu. Bolek však parádním zákrokem připravil o gólovou radost Varadiho. A jejich největší gólovou šanci zmařil Strnad, který se z vyložené pozice netrefil v 88. minutě z přímého kopu mezi tyče branky domácích.

Z vítězství a zisku veledůležitých bodů se tak radovali domácí!

Branky: 16' Rubý, 18' Labuda

Sestava FC Dolní Benešov: Bolek, Romaněnko, Strakoš, Moravec, Haas, Karčmář, Gebauer, Rubý, Řezníček (46. Pecuch), Labuda (87. Skroch Daniel), Býma (57. Ronec) – Chvěja, Večerek

Sestava MFK Frýdek-Místek: Mrozek, Švrček, Literák, Bialek (73. Střižík), Ciesarik, Kutáč, Mrkvička (52. Gomola), Dendis, Hruška (67. Smékal), Strnad, Varadi

Rozhodčí: Dorušák, Běhak, Kolář
Delegát: Mužík
Diváci: 206

Žluté karty:domácí: 23. Haas, 42. Gebauer, 59. Moravec, 84. Labuda, 84. Romaněnko
                   hosté: 30. Literák, 41. Dendis, 49. Kutáč

Ohlasy po utkání:

Marcel Melecký (trenér FC Dolní Benešov): „Po úvodních minutách jsme nečekaně udeřili. Výtečně zahraná standardka a hned další uklidňující gól Labudy dal obraz dalšímu vývoji utkání. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, vítězství a zisk doslova zlatých bodů je pro nás zaslouženou odměnou!"

Jan Žižka (trenér MFK Frýdek- Místek): „K zápasu řeknu jenom toto. Benešovští dali dva góly, my žádný, domácí vyhráli zaslouženě!"