facebook

FC TVD Slavičín-FC Dolní Benešov 1:1

Datum: 1. květen 2018 Autor: fcdb.cz

Deset statečných vybojovalo bod!

Náročný, prodloužený víkend absolvovali hostující fotbalisté dvojím výjezdem za svými soupeři do Brumova a Slavičína. Domácí se ziskem deseti jarních bodů se derou do horních pater tabulky a taky dnes chtěli rozšířit své bodové konto! Utkání těchto soupeřů mají vždy pořádný náboj a nejinak tomu bylo i dnes. Začalo se ve svižném tempu. V 11. minutě skončila dělovka Gebauera těsně vedle tyče domácí branky. Domácí odpověděli jedovatou, skákavou střelou Kaluse ve 12. minutě, kterou konečky prstů vyrazil Kozel na rohový kop. V 19. minutě vyškolil Býma, po krásné akci Haase, nevídanou stahovačkou svého strážce a jeho dělovka málem protrhla síť – 0:1!

Na tento nečekaný úder reagovali domácí ještě výraznější, útočnou aktivitou. Ve 24. minutě poslal svou vizitku na branku hostů Švach, cíl však minul. Ve 36. minutě připravil o gólovou radost Elšíka, skvělým zákrokem Kozel, který stačil balón mířící do šibenice vyrazit na rohový kop. V poslední minutě první půle chyběl kanonýru Labudovi krok k tomu, aby zvýraznil vedení hostů. Ve druhém poločase vypadly z obraného valu hostů dva základní kameny, zraněný Rychnovský a vyloučený Haas! A fotbalové drama začalo. Ve 46. minutě pláchnul obraně domácích Labuda, nenašel však přesnou mušku. Před brankou hostů to po sérii rohů doslova vřelo. V 61. minutě Kozel fantastickým zákrokem vyrazil nádhernou střelu Elšíka přímo z levé šibenice. Pak to přišlo. V 64. minutě vyrazil Kozel střelu Kříže před sebe z dorážky trefil domácí hráč stojícího obránce Haase na brankové čáře tak, že rozhodčí odpískal pokutový kop a jako bonus dal ještě hostujícímu hráči červenou kartu! Školník nabídnutou šancí nepohrdnul a vyrovnal stav na – 1:1.

Hosty tato křivda evidentně vyburcovala k nevídané aktivitě. Ač oslabeni dokázali svou vůlí a touhou odolat snaze domácích po vítězství, a nakonec mohli paradoxně utkání i vyhrát. Závěrečná čtvrthodina stála za to. V 72. minutě minula hlavička Romaněnka o chlup domácí branku. V 75. minutě naservíroval Školník gólovku na hlavu Kříže, ale ten se mezi tyče netrefil. Z bleskového protiútoku poslal Býma kolmicí na zteč Labudu, s jeho střelou si však brankář Kuja poradil. Kuja se nenechal překvapit ani další pumelicí hostujícího kanonýra v 83. minutě. Šokem pro domácí mohla končit akce Býmy v 87. minutě, své sólo však zakončil jenom střelou do boční sítě……

Posledním vzrušením pro domácí příznivce tak byla akce domácích v poslední minutě hry, když balón skončil v brance hostů, ale ještě před tím signalizoval asistent rozhodčího postavení střelce v ofsajdové pozici. Fotbalové drama tak skončilo smírně!

Branky: 64' Školník (pen.) - 19' Býma

Sestava FC TVD Slavičín: Kuja, Kalus (84. Zvoníček), Fojtík, Goňa, Mezírka, Švach, Horáček, Elšík, Salajka (56. Kříž), Školník, Vaculík

Sestava FC Dolní Benešov: Kozel, Romaněnko, Rychnovský (46. Skroch Daniel), Moravec, Haas, Gebauer, Pecuch, Adamík, Hartmann, Labuda, Býma, Pospěch, Skroch David, Strakoš,Hampel

Ohlasy po utkání:

Přemysl Doruška (asistent trenéra FC TVD Slavičín): "Myslím si, že remíza je spravedlivá, měli jsme sice převahu, ale hosté nakonec více gólových šancí. "

Marcel Melecký (trenér FC Dolní Benešov): "Za to, co dnes předvedli naši hráči, za vůli, nasazení a vydání se do posledních sil odčinit přísné oslabení za zcela neúmyslné hraní rukou, když náš hráč byl nastřelen z bezprostřední blízkosti, je musím jenom pochválit. Domácí se přes svou nespornou fotbalovou kvalitu s námi o body nakonec podělili."