facebook

FC Dolní Benešov - FK Bospor Bohumín 2:2

Datum: 12. duben 2018 Autor: fcdb.cz

Dolní Benešov odmítnul posun na 1. místo tabulky!

Ve včerejší dohrávce propásli domácí možnost, v případě vítězství, posunout se minimálně do víkendového kola na 1. místo divizní tabulky. Hosté se však favorita nezalekli. Už v 5. minutě udržel čisté konto domácí brankář Kozel po vydařené střele Halašky. Ve 14. minutě vyšel domácím protiútok po ose Býma – Strakoš - Pecuch, ale střelu Labudy stačila zablokovat obrana hostů! Do stoprocentní šance se dostal v 17. minutě Hanus F., jeho dělovka se mezi tyče nevešla. Domácí odpověděli brejkem Hartmanna, ale jeho centr poslal Býma hlavou těsně nad břevno. Ve 29. minutě připravil Kozel o gólovou radost Vaclíka, jeho „dělovku“ stačil vyrazit na rohový kop! Domácí se neradovali z gólu ani ve 36. minutě po akci Strakoš – Haas – Labuda, ani po báječném průniku Pecucha ve 38. minutě, když brankář Baráni stačil jeho střelu vyrazit na rohový kop. Největší šanci na gól měli domácí ve 41. minutě, Býma poslal svou kolmicí do brejku Labudu, ten se zbavil kličkou obránce Leibla, jeho střela však skončila jenom na boční síti……

Vstup do 2. poločasu vyšel lépe hostům. Centr Ference tečoval Padych do protipohybu brankáře Kozla a hosté vedli – 0:1. Vedoucí gól hosty povzbudil. V 55. minutě mohli přidat druhý gól, se střelou Hanuse F. si však báječným zákrokem brankář Kozel poradil! V poslední dvacetiminutovce tlak domácích na branku výrazně zesílil. Domácí příznivci jásali v 72. minutě. Haas nádhernou střelou z přímého kopu trefil pravou šibenici – 1:1. Než se stačili hosté vzpamatovat vedli domácí – 2:1, centr Rychnovského poslal v 74. minutě nádhernou hlavičkou do branky hostů Adamík, který tak oslavil svůj první start po dlouhodobém zranění!!! Ani tento gól však nebyl pro domácí vítězný! Hosté kopali v 76. minutě rohový kop a Halaška zkušeně na první tyči srovnal skóre na – 2:2. Na trávníku se to „přiostřilo“, hosté se bránili zuby – nehty! Domácí měli blízko k vítěznému gólu v 87. minutě, centr Mlýnka trefil hlavou nádherně Býma, ale brankář Baráni stačil balón vyrazit nad břevno…. Domácí se tak ani tentokrát z vítězství neradovali!

Branky: 72' Haas, 74' Adamík - 47' Padych, 76' Halaška

Sestava FC Dolní Benešov: Kozel, Rychnovský, Romaněnko (68. Adamík), Moravec, Haas, Hartmann (63. Mlýnek), Gebauer, Býma, Strakoš, Labuda, Pecuch, Pospěch, Šefčík

Sestava FK Bospor Bohumín: Baráni, Šiška, Leibl, Košťál, Jakubov (46. Nowinsk, Ferenc, Palej,Hanus F.(Hanus M.), Halaška, Padych (65. Jatagandzidis), Vaclík

Ohlasy po utkání:
Marcel Melecký (trenér FC Dolní Benešov): "Po zpackaném 1. poločase jsme zase museli dotahovat náskok soupeře. Když se nám dokonce podařil obrat ve výsledku, tak jsme ho vlastní chybou a nekoncentrovaností nedotáhli k vítězství. A taková bodová ztráta moc bolí …. "

Marek Poštulka (trenér FK Bospor Bohumín): "Po „výbuchu“ v Kozlovicích jsem rád ze získaného bodu, na hřišti favorita má svou cenu, protože bylo viditelné, že nám od 70.minuty docházely síly……"