facebook

FC Dolní Benešov - TJ Sokol Ústí 3:1

Datum: 7. říjen 2017 Autor: fcdb.cz

Domácí zakončili „anglický týden“ skokem na 1. místo

Ano, je to přesně tak. Velmi rychle se Benešovští vzpamatovali z „debaklu“ v Havířově a dvě vítězství v těžkém „anglickém týdnu“ je posunuly minimálně do neděle na 1. místo divizní tabulky! Divizní nováček z Ústí s vizitkou druhého nejproduktivnějšího celku dostal dnes lekci z produktivity! Od první minuty dokazovali hosté svou hrou, že jejich dosavadní působení v divizi není vůbec náhodné. Už ve 2. minutě se zaskvěl parádním zákrokem domácí gólman Hampel po tutovce Černotského! Hampel udržel čisté konto i v 6. minutě, když si poradil s jedovkou Oravy! Domácí odpověděli nádhernou akcí v 8. minutě, Haas zakončil svůj brejk ukázkovým centrem, ale Pecuchův volej vyrazil brankář Urbášek na rohový kop! V 10. minutě však akce stejné dvojice domácích hráčů, jako přes kopírák, znamenala po střele Pecucha vedení – 1:0. Hosty tento stav nijak nedeprimoval. Ve 23. minutě střela Maléře jen o fous minula pravou šibenici domácí branky. Ve 27. minutě připravil Hampel o gólovou radost Marka.

Ve 29. minutě rozehrál bleskový brejk domácí Hartmann, do gólovky poslal kanonýra Labudu, ale jeho hlavička se mezi tyče nevešla. Ve 35. minutě se však domácí kanonýr Labuda gólově prosadil a chladnokrevně po akci Pecucha zvýšil vedení na – 2:0! Ve 38. minutě udržel čisté konto domácích fantastickým zákrokem Hampel po přímém kopu Oravy! Parádní fotbal pokračoval i po přestávce. Střelecká muška zradila ve 49. minutě domácího Gebauera a 55. minutě střelce hostů Oravu. Hosté přežili v 60. minutě i akci domácích Moravec – Labuda – Rubý, který ani opakovanou střelou Urbáška nepřekonal. V 63. minutě pálil z bezprostřední blízkosti hostující Zagol, ale trefil jenom boční síť! Hrdinou domácích se stal gólman Hampel, který fantastickým zákrokem v 70. minutě připravil o gólovou radost Oravu!!! Nedáš – dostaneš! V 71. minutě se proháčkoval hostující obranou Pecuch, nevídanou přihrávkou našel nabíhajícího Hartmanna a na ukazateli svítil stav – 3:0 !!!

Hosté se dočkali alespoň čestného gólu v 76. minutě. Zákrok domácího obránce posoudil rozhodčí odpískaným pokutovým kopem a Bezděk tuto příležitost neodmítnul – 3:1. Tento stav se už do konce zápasu nezměnil, z gólu se neradoval ani hostující Holoubek v 84. minutě, ani domácí Košárek v 86. minutě. Benešovští se tak právem radovali z plného bodového zisku a minimálně do neděle se posunuli na 1. místo divizní tabulky!

Branky: 10' Pecuch, 35' Labuda, 71' Hartmann - 76' Bezděk (pen.)

Sestava FC Dolní Benešov: Hampel, Romaněnko, Rychnovský, Moravec, Haas, Foitzik, Rubý (66. Oberherr), Hartmann (78. Košárek), Pecuch, Gebauer, Labuda (86. Moc), Krivčík, Pospěch, Kozel

Sestava TJ Sokol Ústí: Urbášek, Bezděk, Král, Michálek, Marek (57. Holoubek), Černotský (73.Žingor), Smolka, Maléř, Zagol, Orava, Pančochář (73. Vladík)

Rozhodčí: Cieslar, Macrineanu, Kotala
Delegát: Bábíček
Diváci: 94

Žluté karty: domácí: 9. Haas, 11. Gebauer 75. Rychnovský
                   hosté: 69. Orava, 72. Černotský

Ohlasy po utkání:

Radim Žingor (trenér TJ Sokol Ústí): "K dnešnímu zápasu řeknu to nejpodstatnější – my jsme hráli, ale domácí dávali góly ……."

Marcel Melecký (trenér FC Dolní Benešov): "Naše mužstvo dnes dokázalo proti nejlepšímu podzimnímu soupeři svou nespornou kvalitu. Hráči dokonale proměnili své příležitosti v góly a obrana v čele s gólmanem si poradila se všemi ataky soupeře. Právem se radujeme z vítězství a z toho, jak jsme zvládli tento mimořádně náročný, fotbalový týden!"