facebook

TS Lok. Petrovice - FC Dolní Benešov 1:2

Datum: 2. září 2017 Autor: fcdb.cz

Lokomotiva už potřetí doma „vykolejila“ ……

Vstup do podzimní divize nezačal pro Petrovické nejlépe. Už potřetí nedokázali na vlastním trávníku bodovat. Po vítězství v minulém kole v Jeseníku si dnes věřili. Zápas měl slavnostní předehru, dlouholetý funkcionář pan Vojáček převzal z rukou předsedy MS KFS pana Karla Kuly ocenění za rozvoj kopané v Moravskoslezském kraji! Pro domácí to byl po následujících 90. minutách hry ten poslední úspěch….. S úvodním hvizdem to Lokomotiva rozjela plnou parou! Se štěstím přežila dva brejky hostujícího kanonýra Labudy. Ve 2. minutě si s jeho nájezdem poradil brankář Mrozek, ve 4. minutě zablokoval šanci Kempný! První klíčový moment pro domácí přinesla 6. minuta. Hampel fantastickým zákrokem připravil o gólovou radost Gomolu po jeho hlavičce z malého vápna! Ve 14. minutě přestřelil ve vyložené pozici branku hostů Hanusek. Z gólu se domácí neradovali ani v 19. minutě. Hoffmannem rozehraný přímý kop skončil prudkou hlavičkou Gilla, ale ta zasvištěla nad břevnem. Průnik hostujícího Pecucha ve 25. minutě skončil v náruči Mrozka. Další útok hostů ve 26. minutě odvrátila obrana domácích nedovoleným hraním rukou a z nařízené „penalty“ se Labuda nemýlil – 0:1.

Na trávníku se začalo jiskřit! Šance hostujícího Pecucha ve 32. minutě druhým gólem neskončila. Naopak! Zaváhání obrany hostů ve 39. minutě využil Hanusek a proti jeho sólu byl Hampel bezmocný – 1:1. V poločasové přestávce zapomněli domácí přiložit pod kotel a jak potvrzují následující minuty viditelně jim docházela „pára“…. Ve 47. minutě zradila koncovka Hanuska, z gólové pozice branku přestřelil. Hostující Rubý našel nádherným centrem v 53. minutě z přímého kopu Romaněnka, ale jeho hlavička orazítkovala jenom pravou tyč! V 57. minutě poslal Rubý do šance Pecucha, ten však měl vychýlenou mušku. Bez gólového efektu skončily dvě šance domácích. V 59. minutě se mezi tyče nevešel chytrý lob Hanuska. O minutu později znovu čaroval brankář Hampel, skvěle si poradil s dělovkou Urbana. Trenéři hostů poslali do závěrečné třicetiminutovky čerstvé síly. A na trávníku se děly věci. V 63. minutě prošel obranou domácích Košárek, střele Pecucha scházela razance. V 68. minutě už hosté jásali, Adamíkův slalom však skončil střelou do boční sítě…..

Adamík znovu úřadoval v 71. minutě. Obranou domácích prošel jako nůž máslem, v koncovce však trefil jenom tělo padajícího gólmana Mrozka. Štěstí stálo při domácích v 73. minutě. Košárek našel dlouhým centrem nabíhajícího Rubého, jeho hlavička však skončila na břevně. Lokomotivě došla pára v 88. minutě. Gebauer rozehrál parádní akci, kolmicí našel Pecucha a ten nechytatelnou střelou do protipohybu vybíhajícího Mrozka dal výsledku konečnou podobu – 1:2!!!

Vítězství hostů pak definitivně potvrdil znovu fantastickým zákrokem v 90. minutě Hampel, který přímo z kopaček sebral míč Hoffmannovi! Domácí tvrz tak už potřetí v tomto ročníku neodolala a padla…….

Branky:  39' Hanusek - 26' Labuda (pen.), 88' Pecuch

Sestava TS Lokomotiva Petrovice: Mrozek, Chwastek (73. Martikán), Paduch (79. Fukala), Gill, Bujok, Urban (65.Hujo), Hanusek, Gomola, Bajzáth, Kempný, Hoffmann

Sestava FC Dolní Benešov: Hampel, Rychnovský, Romaněnko, Rubý, Moravec, Gebauer, Labuda (62. Adamík), Haas, Foitzik (68. Těžký), Pecuch, Oberherr (62. Košárek)

Rozhodčí: Dudek, Šamárek, Kontoršikov
Delegát: Mužík
Diváci: 105

Žluté karty: domácí: 26. Hoffmann, 39. Hanusek, 41. Paduch, 52. Urban, 91. Bajzáth
                    hosté: bez karet

Hlasy po utkání:

Pavel Mazurek (trenér TS Lok. Petrovice): "Po vítězství v Jeseníku jsem věřil, že ve třetím utkání na domácím hřišti už konečně vyhrajeme! Bohužel se to nepodařilo ani dnes i když si myslím, že nevyhrálo lepší, ale šťastnější mužstvo……"

Marcel Melecký ( FC Dolní Benešov): "Věděli jsme, že to bude dnes mimořádně těžké, o to cennější je naše vítězství! Hráči se vydali v tomto bojovném utkání do posledních sil a plný bodový zisk je tou nejlepší odměnou. Myslím si, že o našem úspěchu rozhodnul především výkon ve 2. poločase, kdy jsme domácí přehráli, a korunovali ho i rozhodujícím, vítězným gólem!"